۱۳۸۷ فروردین ۲۹, پنجشنبه

داستان مکرر مافیا، این بار سیگار

«آنها خيال نکنند زماني كه بنده يک نفر را عوض مي‌کنم مي‌توانند با جوسازي‌هايشان شرايط را به نفع خود عوض کنند، بنده تا ريشه کن شدن فساد ايستاده‌ام و از کسي باکي ندارم.»
«دیروز مطمئن شدیم، گرانی مسکن تقصیر یک بانک فاسد است.»

حدستان درست است، جملات فوق، گوشه ای از آخرین رجز خوانی ها و افشاگریهای محمود احمدی نژاد است. در پس پردهء نامگذاری سال نو آوری و شکوفایی، نوری در حال درخشیدن است. اهمیت سال منتهی به انتخابات ریاست جمهوری بسیار بیشتر از آن است که این بار با چند تا سخنرانی کلیشه ای سر و ته قضیه جمع شود. او با همان زبان عامه پسندش همه چیز را می گوید، جوری حرف می زند که هم طرفداران خاصش به هیجان بیایند و هم حساب کار دست اطرافیانش بیاید. سخنانی که شبیه آن را در یک سال آینده فراوان خواهیم شنید. از همین الان به همهء طرفداران پر و پا قرص جناب رئیس جمهور، این مژده را می دهیم که سال 87 پر است از حرفها و کارهای مهیج. تصمیماتی که اگر چه شاید کمترین تأثیری در بهبود اوضاع معیشتی مردم نگذارد اما چنان جو روانی عظیمی علیه مخالفانش به راه می اندازد که آن دسته از طرفدارانی را که دلشان لک زده برای کله پا شدن چند نفر آدم اسم و رسم دار، حسابی امیدوار نگه می دارد.
این بار غیر از پرداختن به مافیای مسکن و نفت، مافیای جدیدی کشف شده. وقتی که گفته های وی را می خوانید به ادبیات به کار رفته در کلامش دقت کنید. به نظر شما مخاطبان این شیوهء سخن گفتن، از کدامین طبقهء اجتماعند؟ خواهید دید که او حتی وقتش را هم برای امثال من و شما هدر نمی دهد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر