۱۳۸۸ دی ۸, سه‌شنبه

آیا فردا 28 مرداد جنبش سبز است؟

چشمانتان را باز کنید. بوی احد به مشام می رسد. هوا هوای 28 مرداد است. جنگ در حال مغلوبه گشتن است. امروز تهران و شهرهای دیگر زیر پای مخالفان جنبش سبز بود. پروژه کارناوال عاشورای 2 کار خود را کرده است. رسانه های کودتا سوار بر موج احساسات عاشورا پرستی 4 نعل می تازند.
شواهد و قرائن نشان گریک راهپیمایی میلیونی دیگر در صبح 9 دی بر علیه جنبش سبز است. و این یعنی تیر خلاص. این همان چیزی است که 6 ماه به دنبالش بودند و از انجامش عاجز بودند و اینک به لطف برخی ندانم کاری های ما در عصر عاشورا، برایشان میسر گشته.
وقتی برای کاری نمانده، تقریبا همهء رهبران جنبش آچمز گشته اند. اگر فردا میدان را به دست کودتاچیان بسپاریم، هر آنچه که در 6 ماه به خون دل کاشته ایم، بر باد داده ایم.
اگر فردا خیابانهای ایران سبز نگردد، رهبران جنبش سبز طلوع آفتاب دهم دی ماه را از پشت شیشه های اوین خواهند دید. اگر نتوانیم فردا تهران را از دست اهل کودتا به در آوریم، تصور به میدان کشاندن مردم پس از بازداشت رهبران، تنها رویایی بیش نیست. نفسهای جنبش سبز یه شماره افتاده. آیا راهی باقی مانده است؟

۱ نظر:

  1. نگران نباش. وضعیت به هیچ‌وجه اون‌طور که شما فکر می‌کنید نیست. این جنبش با راهنمایی و توصیه‌ی یک یا دو نفر به وجود نیومده و ریشه در فساد و نارضایتی عمومی مردم از وضعیت معاش و حقوق شهروندیشون داره. سرکوب و دستگیری‌ها هر چند موقتا ممکنه رشد جنبش رو کند بکنه اما فقط اون رو ریشه‌ای تر و فراگیرتر می‌کنه.

    من تقریبا مطمئن هستم.

    پاسخحذف